Sindicaliștii din comunicații contribuie la motivarea apartenenței la sindicat prin promovarea activităților culturale

11.03.2016

DSC_0093

Federația Sindicatelor din Comunicații (FSCM) și-a propus, ca în anul 2016 să organizeze activitatea prin elaborarea și implimentarea de proiecte în scopul eficientizării activităților sindicale în organizațiile primare.

În acest sens, Biroul Executiv al FSCM a aprobat două proiecte la tema ”Motivarea apartenenței la sindicat prin promovarea activităților culturale”.

DSC_0035

Astfel, pentru realizarea obiectivelor propuse, Comitetul Sindical al Centrului de Poștă din Criuleni și Comitetul Sindical al Centrului de Prelucrare și Transportare Poștă, în comun cu FSCM, au organizat recent întâlniri ale salariaților, membri de sindicat, cu interpretul Aurel Chirtoacă și compozitoarea Daria Radu.

Potrivit FSCM, salariații din cadrul acestor întreprinderi au rămas încântați de întrunirea cu cei doi artiști, iar asemenea proiecte urmează a fi implementate și în alte organizații sindicale, membre ale FSCM.